İade ve Garanti Şartları

GARANTİ ŞARTLARI NELERDİR?


Tüm ürünlerimiz ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte size en yakın yetkili teknik servise teslim edebilirsiniz. Yetkili teknik servis bilgilerine garanti belgesi ve kullanım kılavuzlarından ulaşabilirsiniz. Bünyemizde teknik servisimiz yoktur. Bize gönderdiğiniz ürünler tarafımızdan yetkili servislere sizin adınıza gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir. Garanti kapsamında bünyemize gönderdiğiniz ürünlerin ulaşım bedeli tarafınıza aittir. Arızalı ürünü doğrudan yetkili servise götürmeniz ya da göndermeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlamaktadır. Yetkili Servis ile problem yaşadığınızda bize başvurabilirsiniz.


ÜRÜN İADE SÜRESİ NE KADARDIR?


Mazeretsiz iade ve ürün değişimleri: Ürünü çeşitli sebeplerle kullanmaktan vazgeçmeniz halinde 7 gün içerisinde mazeretsiz iade hakkınız bulunmaktadır, ürünün hiç açılmamış, pil , kart v.s takılıp çalıştırılmamış yani size gönderildiği ilk hali ile olamak kaydı şartı ile. 7 günü aşan sürelerde ise geri ödeme yoluyla iade yapılmamaktadır. Ancak ürünü istediğiniz zaman bize gönderip 2.el olarak değerlendirmemizi isteyebilirsiniz, bu durumda ürün bize ulaştıktan sonra servise gönderilip kontrolleri yapıldıktan sonra ürünün 2 el fiyatı belirlenmekte ve size bildirilmektedir, kabul etmeniz durumunda o tutar kadar yeni alışverişinizden indirim yapılmaktadır. Not bu opsiyon tüm ürünler için geçerli değildir, mail yada telefon ile bilgi alabilirsiniz, ürünü bize göndermede kargo ücreti size aittir.


Ayıplı ürünler: Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Ürün ayıplı olduğu kararı yetkili teknik servisler tarafından verilmektedir. Bu süreden sonra karşılaşılan kusurlar garanti kapsamında değerlendirilecektir. Garanti süresi içerisinde karşılaştığınız problemler için 0212 507 62 35 numaralı telefonumuzdan bilgi edinebilirsiniz.


SİPARİŞİMİ KARGOYA VERİLMEDEN NASIL İPTAL EDERİM?


Siparişinizi kargoya verilmeden iptal etmek isterseniz talebinizi aynı gün saat 15:00’a kadar 0212 507 62 35 numaralı telefonumuzdan bize iletmeniz gerekmektedir. Siparişiniz yola çıkmış olursa bu durum size bildirilecek ve iade işlemleri gerekli olacaktır.


ÜRÜN İADESİNDE YAPILMASI VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?


Ürünü orijinal faturası ile birlikte göndermeli ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içerisine koymalısınız. Faturasız gönderilen iadeler kabul edilememektedir. Faturanın arka yüzündeki iade formu eksiksiz doldurulmalı ve iade alanı imzalanmalıdır. İade formunda yer alan açıklama alanları ve iade nedeni eksiksiz ve dikkatli doldurulmalıdır. Ayıplı ürünler için iade ya da değişim tercihi mutlaka seçilmelidir. İade edeceğiniz ürün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ya da paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile göndermeniz gerekmektedir. Ürünler adresimize gönderilirken orijinal kutusu zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir. Yani; ürünler kargoya direkt orijinal kutusu ile değil, orijinal kutusunun koruyucu bir koliye yerleştirilmesinden sonra gönderilmelidir. Eğer ürünün faturası şirket adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu 'iade faturası' ve 'iade irsaliyesi' (ya da irsaliyeli fatura) gönderilmesi zorunludur. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri aksi durumda yapılamamaktadır. Ürün iadesinde kargo ücreti kim tarafından karşılanır? Tüm iade işlemlerinde kargo ücreti sizin tarafınızdan ödenmelidir, ücreti ödenmemiş kargolar teslim alınmamaktadır. Ürünü göndermeden önce iade sebebinizi 0212 507 62 35 numaralı telefonumuzdan bize iletmeniz gerekmektedir.


HANGİ ÜRÜNLER İADE KAPSAMI DIŞINDADIR?


Ayıbı yetkili teknik birimler tarafından tespit edilen tüm ürünler iade edilebilir ancak mazeretsiz iadeler aşağıdaki durumlarda kesinlikle yapılamamaktadır: Kapsam dışı ürünler DVD, VCD, kitap, dergi vb. kopyalanabilir ürünler Özel sipariş ürünleri (mobilya, isme özel hediye ürünleri) Teşhir / fırsat köşesi reyonunda indirimli olarak kusuru önceden belirtilen ürünler Tüm kullanılmış ürünler (satıla bilirlik özelliğinin yitirilmesinden dolayı iade ve değişim süresine uygun olsa dahi iade ya da değişimi söz konusu olmamaktadır) Ambalajı bozulmuş ürünler: Değiştirilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda olmalıdır. Kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilemeyen ürünlerin iadesi ya da değişimi mümkün değildir. İade edilen ürünün ambalajı kullanıcı tarafından hasarlanmış ve bu nedenle ürünün tam fiyatından tekrar satılabilme özelliği yitirilmiş ise, iade işlemi sırasında mazeretsiz iade bölümündeki belirtilen şartlar geçerlidir.


İADELER İÇİN GERİ ÖDEME SÜRESİ NE KADARDIR?


İadeniz öncellikle Satış Sonrası Hizmetler Servisi tarafından 3 gün içinde incelenir ve yukarıda belirtilen şartlara uygun olması durumunda geri ödeme süreci başlatılır. İnceleme sonrasında ürün bedelinin kredi kartınıza iadesi 7 gün içerisinde yapılmaktadır. Bankanızdan kaynaklı sebeplerle iadenizin kredi kartınıza yansıması bir kaç gün sürebilir. İadenizin makul süre içerisinde gerçekleşmediğini düşünüyorsanız lütfen durumu “bize ulaşın” sayfamızdan ya da 0212 507 62 35 numaralı telefonumuzdan bize iletiniz. Bankaların çalışma prensibi gereğince taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerin geri ödemeleri de ekstrenize aynı taksit planı doğrultusunda yansıyacaktır.


İADE ADRESİ NEDİR?


İade adresi: Keskin Triko - Siyavuşpaşa mh. Mustafa Kemal Paşa cd. Çavdar Sk. No:8-Bodrum Kat Bahçelievler/İstanbul


ÜRÜNLERİ FİTSDEKOR MAĞAZASINA İADE EDEBİLİR MİYİM?


Arzu ederseniz, internetten aldığınız ürünü doğrudan Fitsdekor Mağazasına götürerek iade edebilir ya da değişim yapabilirsiniz. Ürünü orijinal faturası ile birlikte getirmeli ve faturanızın arka yüzündeki iade formunu eksiksiz doldurmalısınız. Faturasız getirilen iadeler kabul edilememektedir. Eğer ürünün faturası şirket adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu 'iade faturası' ve 'iade irsaliyesi' (ya da irsaliyeli fatura) getirilmesi zorunludur. Faturası kurumlar adına düzenlenen ürün iadeleri aksi durumda yapılamamaktadır.


ÜRÜNÜN AMBALAJI ZARAR GÖRDÜ İSE YİNE DE İADE EDEBİLİR MİYİM?


İade edilen ürünün ambalajı kullanıcı tarafından hasarlanmış ve bu nedenle ürünün tam fiyatından tekrar satılabilme özelliği yitirilmiş ise, iade işlemi sırasında mazeretsiz iade kısmında belirtilen şartlar geçerli olup Fitsdekor, ambalaj hasarının miktarına göre ürünü iade almama hakkına sahiptir.


ÜRÜN KARGODAN HASARLI ÇIKTI, BU DURUMDA NE YAPMALIYIM?


Size teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, ezik ya da ıslak çıkması durumunda: Durumu teslimat sırasında fark ediyorsanız paketi teslim almayınız. Durumu teslimattan sonra fark ettiyseniz: Ürünün ve kutunun fotoğraflarını çekmeniz gereklidir. Boş ve temiz bir A4 kağıdına durumu detaylıca anlatan bir tutanak hazırlamanız gereklidir. Tutanakta sipariş ve fatura numarası ile birlikte ad-soyad ve imza da yer almalıdır. 0212 507 62 35 numaralı telefonumuzdan bizi arayıp durumu anlatmanız gerekmektedir.